Konseptiz | Logo
Konseptiz | Search Logo

Arkadaş olalım.
İletişimde kalalım.

Müşterimiz Olun:

merhaba@konseptız.com

Ekibimize Katılın:

kariyer@konseptız.com

Konseptiz:

6346 Sokak No:24 / 2
Bostanlı – İzmir

+90 0232 483 13 33

Ceon Tarım Kimyasalları

Ceon Tarım Kimyasalları


Çalışmalarımız

Doğasında bilim var.

CEON, 7 kategoride 150’den fazla ürün çeşidini kapsayan portföyüyle, bitki besleme sektöründe en geniş üretim yelpazesine sahip, öncü markalardan birisi. Sürdürülebilir tarım yaratmak amacıyla oluşturduğu formülleriyle, çiftçilerin sağlıklı bitkiler yetiştirmesini sağlıyor, verimli tarım arazilerini ve topraktaki biyo-çeşitliliği arttırıyor, insanların aldığı gıdanın kalitesinin ve güvenliğinin korunmasında rol alıyor.

Tarım, sağlık ve gıda sektörlerinde hizmet CEON, 80 ülkeye ürün ve hizmet ihraç etmeye ve bunun sonucunda da global arenada güçlü rakiplerle rekabet etmeye başladı. Başarı, beraberinde, hızlı büyüyen ve küresel pazarlara açılan birçok şirketin karşılaştığı zorlukları da beraberinde getirdi. Marka, giderek daha fazla çeşitlenen müşteri, tedarikçi ve diğer paydaşlarla iletişim kurmak ve ilişkileri yönetmek zorundaydı. Küresel pazarda mücadele etmeye başlayan CEON, eksiklerinin ve ihtiyaçlarının farkına vararak, imajını yeniden şekillendirmenin zamanının geldiğine karar verdi. Vizyonunu ve hedeflerini net olarak anladığını düşündüğü, doğru strateji ve güçlü tasarımlarla markasının iletişimini profesyonelce yapacağına inandığı Konseptiz ile el sıkıştı.

Bugüne kadar şirketin yaptığı ürün bazlı iletişim alışkanlığını değiştirerek başladık işe. İletişim ekibimiz marka keşfi, marka kimliği ve marka konumlandırma çalışmalarını tamamladıktan sonra, CEON marka vizyonunu açık, akılda kalıcı ve inandırıcı bir şekilde paylaşmak amacıyla şimdiye kadar icat edilen en güçlü iletişim aracına yöneldi: Hikayeleştirme.

Metin yazarımız bu stratejiye yönelik bir mesaj oluşturdu ve böylece CEON’un manifestosu ortaya çıktı. 
‘ Dünyamızın toprağını, bitkilerimizin sağlığını, çiftçimizin refahını ve insanlığın geleceğini korumak için bir yola çıktık.’ diyen CEON etkide bulunduğu 4 kategoriye bir cümle dokunmuş oldu. 

Tasarım ekibimiz, markanın misyonunu ve bilim odaklı vizyonunu açıkça ifade edecek bir logo ve görsel konsept oluşturmak için kolları sıvadı. Genç ve enerjik marka kimliğine uygun olarak, sonsuzca dönen, kırmızıdan maviye dönüşen bir molekül formunun içine, küçük ama markanın karakterini vurgulayan güçlü bir font yerleştirerek, dengeli ve dikkat çekici bir logo tasarladık. Sağlık, Gıda ve Tarım sektörüleri için alt markalar oluşturarak görsel konsepti tamamladık. CEON’un hikayesinden, hizmetlerine; Ürünlerinden, güçlü yönlerine, bloğuna kadar geniş bir içerikle hazırladığımız web sitesi, CEON'un tüm paydaşlarının, marka ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmasına olanak sağlıyor.

Yenilenen marka Türkiye’deki ve dünyadaki müşterilerden olumlu geri dönüşler alıyor, hizmet verdiği alanlarda hızla büyüyor ve çiftçiler başta olmak üzere tüm paydaşlarının yaşamlarını iyileştirmeye devam ediyor.

Diğer İşlerimiz