Konseptiz | Logo
Konseptiz | Search Logo

Arkadaş olalım.
İletişimde kalalım.

Müşterimiz Olun:

merhaba@konseptız.com

Ekibimize Katılın:

kariyer@konseptız.com

Konseptiz:

6346 Sokak No:24 / 2
Bostanlı – İzmir

+90 0232 483 13 33

Kemeraltı Manifatura

Kemeraltı Manifatura


Çalışmalarımız

150 yıllık bir markayı dijital dünyada yeniden yaratmak. 
 
4 nesildir müşterilerine hizmet veren Balcılar Manifatura’ya, tarihi bir bedestende açacağı yeni mağazası için yepyeni bir marka yarattık: KEMERALTI MANİFATURA.
Stratejiden yaratıcılığa, marka kimliğinden tasarıma, tüm süreçte Türk kadınını projenin merkezinde tuttuk. Alışveriş alışkanlıklarının kökten değiştiği günümüzde, fiziksel mağazası kadar dijital mağazasının tasarım ve işlevselliğini de ön plana çıkararak, çok kanallı ( omni-channel) bir perakende markası oluşturduk.
 
Problem:
 
Müşterimiz, yeni açılacak şubeleri ile güçlü bir marka oluşturmak ve fark yaratmak istiyordu. Yeni şubelerinin iç mimarisi için bir mimari ofisle çalışma kararı alan Balcılar Manifatura yönetimi, burada oluşacak atmosferi kurumsal kimliğine taşımak ve dijital dünyada söz sahibi olmak istiyordu. 
 
Sektör, benzer ürünler sunan yüzlerce markayla doluydu ve tümü tüketicilerin dikkatini çekmeye çalışıyordu. 150 yıllık bir tarih, kaliteli ürün çeşitliliği şirketin güçlü yönleri olarak görülse de, bu özellikleri yeni bir markaya sirayet ettirmek önümüzdeki en büyük zorluk olarak görünüyordu. Daha çok dokunarak ve hissederek alınan bir ürün olan kumaşı sadece görsellikle sunmak da dijital alanda aşmamız gereken zorluklardan bir tanesiydi.
 
 
Çözüm:
Kemeraltı Manifatua’nın çağrıştırdığı tüm imajları ifade edecek sofistike ve sade bir tasarımda karar kıldık. İzmir’in simgelerinden birisi olan Kemeraltı bölgesini bir kemer ve manifaturacılık mesleğini bir makas ile sembolleştirdik. Renk olarak kahverengi ve yeşili kullanma kararı aldık. Web sitesi için kurumsal kimlik tasarımına uygun, sade ve etkileyici bir arayüz tasarladık. Tasarım dilinin, dokuların, renklerin, grafik öğelerin tüm platformlarda tutarlı olmalarına dikkat ettik.
 
Covid-19 salgını ile birlikte, insanların internet üzerinden alışveriş yapmaya ağırlık verdikleri bilinen bir gerçek. Mağazalara gitmek yerine alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden yapan nihai tüketiciye yoğunlaştık, satış kanallarını yapılandırdık, kullanıcının dikkatini çekecek ve özellikle dijital platformda satınalma davranışlarını değiştirecek bir dil, tasarım ve yazılım geliştirdik. Müşteri edinimi ve satışları artırmak için kullanıcı davranışsal metriklerini geliştirme, üyelik ve üye girişi adımlarının optimizasyonu, check-out süreci ve hızlı ödeme akışlarının iyileştirilmesi, odağın web sitesine kaydırılması, kategori ve ürün detay sayfalarının optimizasyonu çalışmalarını gerçekleştirdik. 
 
Yapay zeka ile yönetilen, yeni nesil bir e-ticaret yazılımıyla ile geliştirdiğimiz www.kemeralti.com.tr'yi müşterimizin ihtiyaçlarına göre geliştirilebilir altyapısı, güçlü SEO uyumu, üstün entegrasyon modülleri ile dijital dünyada ön plana çıkardık.
 
Sonuç:
 
Tüm çalışmalarımız meyvesini verdi: Kemeraltı Manifatura artık geçmişi ve bugünü kucaklayan marka konsepti ile rakiplerinden ayrışacak bir kurumsal kimliğe sahip. Sofistike ve sade kurumsal kimliğinin yanı sıra, şık tasarımı ve kolay kullanımı ile web sitesi ile yeni müşterilerine ulaşıyor ve pazarını büyütüyor.
 
 
 
Markaya Katkılarımız: 
 
 
* İletişim Danışmanlığı
* Yaratıcı Yönetmenlik
* Sanat Yönetmenliği
* Marka Adlandırma
* Görsel Konsept Tasarımı
* Metin Yazarlığı
* E-ticaret Sitesi Tasarımı & Yazılımı

Diğer İşlerimiz