Konseptiz | Logo
Konseptiz | Search Logo

Arkadaş olalım.
İletişimde kalalım.

Müşterimiz Olun:

merhaba@konseptız.com

Ekibimize Katılın:

kariyer@konseptız.com

Konseptiz:

6346 Sokak No:24 / 2
Bostanlı – İzmir

+90 0232 483 13 33

ÖZSU BALIK

ÖZSU BALIK


Çalışmalarımız

Dünyanın en değerli proteinine sahip olan balığı, tüm insanlar ve topluluklar için ulaşılabilir kılmak amacıyla çalışan bir gıda şirketi olan Özsu Balık, 4 kıtada, 50’den fazla ülkede, milyonlarca müşterisinin sofralarına konuk olan global bir Türk markası. Özsu Balık ile, değişen marka imajı algısına uyum sağlamalarına, iletişim dünyasındaki değişimin hızına ayak uydurmalarına yardımcı olmak ve müşterileri başta olmak üzere tüm paydaşlarıyla daha anlamlı şekillerde etkileşim kurmalarına olanak sağlamak amacıyla anlaştık; Özsu markasını yeniden tasarlama görevini üstlendik. 


Analiz ve strateji süreçlerinde,  Özsu Balık'ın lezzet, kalite ve üretim kategorilerinde, sektörünün çok üzerinde güçlü bir performans sergilediğini keşfettik. Markanın, kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmak için mirasıyla uyumlu üç trendden yararlanabileceğini ortaya çıkarttık: Sağlıklı gıda, sürdürülebilirlik ve iyi iletişim. Ayrıca marka yöneticilerinin vizyonunu, markanın zaman içinde oluşturduğu zengin mirası ve sektörün dinamiklerini anladıkça markayı farklılaştırma fırsatına sahip olduğumuzu da keşfettik. Bunlar da bizi çok net bir strateji oluşturmaya ve güçlü bir iletişim fikrini bulmaya yönlendirdi. Böylece markanın Özsu Balık'ın temel mottosu ortaya çıktı: Denizden ilham aldık. Bu fikir, yalnızca balığın faydalarıyla ya da üretimin gücüyle ilgili olmayan, aynı zamanda Özsu Balık'ın doğa, sağlık ve yaşam tarzı hakkındaki dünya görüşünü de ifade eden etkili bir marka yaratmamızı sağladı.


Marka stratejimizden yola çıkarak, marka için samimiyeti, güvenilirliği ve iyimserliği ile dikkat çeken bir marka kimliği tasarladık. Özsu Balık'ın görsel konseptini, hareketli yazı karakterleri, basitleştirilmiş fakat son derece etkili bir balık sembolü ve denizin tonları zenginleştirilmiş renkler ile oluşturduk. Kullandığımız yazı karakterleri ve canlı renk paleti, iletişim enstrumanlarına albeni katmak için elimizi güçlendirirken, balık sembolü güçlü grafik desenler oluşturmamıza, tüm platformlarda marka görünürlüğünü artırmamıza yardımcı oldu.

Özsu Balık'ı dijital dünyada hayata geçirmek için yeni fikirler ve konseptler geliştirdik. İlk adımımız web sitesini yeniden düzenlemek ve tasarlamak, dönüşümleri kolaylaştırırken kullanıcı dostu hale getirmekti. Bunu yapmak için, erişilebilirliği ön planda tutan mobil öncelikli bir yaklaşım benimsedik.  Özsu Balık'ın hikayesini, 360 derece olarak anlatan, son derece detaylı olarak hazırlanan marka içeriği, profesyonelce yapılan kategorileme ve tasarım çalışmalarıyla, sitenin tüm katmanlarında işleniyor. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimini de yapacağımız  Özsu Balık'ın dijital stratejisi, Linkedin, Instagram, Facebook, Google Ads, Microsoft Ads gibi yüksek etkili kanalları içeriyor.

Diğer İşlerimiz